Převádíme

8mm film

Stejně jako 16mm film, i tento typ obrazového záznamu vytvořila firma Eastman Kodak v roce 1932. V ČSR se 8mm promítačky a kamery začaly vyrábět od roku 1934, nejznámějším výrobcem byla tehdy firma Meopta Přerov. Oproti 16mm filmům byly díky nižším cenám pro širokou veřejnost 8mm filmy dostupnější. Starší varianta Normal 8mm (jinak zvaná také Standard 8 nebo Regular 8) měla snímkování 16 a později 24 snímků/s a velikost obrazového pole 4,8 x 3,5 mm. Po roce 1965 se začal nově objevovat typ Super 8mm se snímkováním 18 a 25 snímků/s a polem o rozměrech 5,9 x 4,2 mm. Ani jeden ze zmíněných typů však nezapisoval zvukovou stopu, byl tedy pouze němý. Dodnes se s 8mm filmem můžeme často setkat, většinou ale z důvodů absence nebo poškození promítacího zařízení nemáme možnost záznam přehrát.

VHS

Ukládá obraz i zvuk na videokazetu velikosti přibližně 185 x 100 x 25 mm, která obsahuje magnetickou pásku šířky 0,5 palce (přibližně 12,7 mm). Standard byl vyvinut firmou JVC a zveřejněn byl poprvé v září 1976. Koncem 20. století se VHS stalo standardním formátem pro amatérské a domácí nahrávání a přehrávání. Tento formát byl však po roce 2000 postupně vytlačen digitálním záznamem na DVD.

miniDV

Je záznamová kazeta, která pro uložení záznamu využívá digitální zápis DV (Digital Video) stejně jako kazeta typu Digital8. Tento systém zápisu video záznamu je nejmladší (uvedený v roce 1994) a dodnes je stále využívaný amatérsky, ale i profesionálně. MiniDV kazety se rozvíjely v několika typech od roku 1995. Se svými rozměry 65 x 48 x 12 mm se mohly uplatnit v daleko menších kamerách a staly se tak spolu s kazetami Digital8 přechodem z analogového způsobu záznamu k nastupujícímu digitálnímu.

Zpracování - střih

Bez střihu

Digitální střih se provádí pouze u začátku a konce záznamu.

Základní

Střih prázdných, poškozených, bílých nebo naopak černých míst nebo natáčení jednoho nepodstatného místa delší dobu.

Kompletní

obsahuje základní střih + vystřihneme zdlouhavé scény, rozmazané části, různě poškozený záznam, velký zoom a jiné podobné chyby filmu. Konečný záznam má délku přibližně 20% až 50% z celkové délky záznamu.

Archivace

Převedený záznam Vám uložíme následující formou:

Uložení na standardní DVD - ve formátu VIDEO_TS. V tomto formátu se prodávají všechny originální DVD v obchodech či na stáncích a je určen pro stolní či přenosné DVD přehrávače a pro PC. Na 1 nosič DVD lze uložit v tomto formátu maximálně 2 hodiny video záznamu.
ve formátu AVI (DivX) - Tento formát využívají převážně PC, ale podporují ho i novější stolní či přenosné přehrávače s podporou DivX. Na 1 nosič DVD lze uložit v tomto formátu maximálně 4,7 GB dat tj. asi 2 až 5 hodin video záznamu.
Uložení na CD - video uložíme ve formátu AVI na zvolený typ CD média.
Uložení na libovolný nosič – video uložíme ve formátu AVI na datový nosič, který přiložíte k zakázce. Například: Pevný disk (IDE, SATA), Flash disk, Paměťová karta.
Uložení na Blu-Ray – video uložíme na Blu-Ray disk ve formátu AVI. Tento typ média podporují nejnovější BR přehrávače a počítače s BR mechanikou. Na 1 nosič BR lze uložit v tomto formátu maximálně 25 GB.
Přepisujeme pouze videokazety, kde zadavatel zakázky je i vlastníkem autorských práv  k audiovizuálnímu dílu určenému k digitalizaci.
Často se stává, že na VHS kazetě jsou ze zpočátku rodinné záznamy a následují nahrané televizní pořady. V takovém případě Vás kontaktujeme telefonicky nebo emailem pro upřesnění co chcete na DVD vypálit.
Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené (bez oprav) nebo silně znečištěné nosiče.
Podle průměru cívky odhadnete délku filmu.
Změřte pouze filmem zaplněnou část jak je znázorněno na obrázku vlevo. Následující tabulka Vám prozradí přibližnou délku trvání filmu. 

Ceník

Digitalizace 8mm filmu N/S

Přepis 8mm filmů: Digitalizace celuloidových „osmiček“ typu Normal 8 nebo Super 8

Digitalizace Vašeho záznamu do délky 15 minut *                             

  239 Kč

Cena za každou minutu nad délku 15 minut

  14 Kč/min

* Účtujeme pouze jednou v rámci celé Vaší objednávky (tzn. nezáleží na počtu cívek).

Přepis videokazet VHS, VHS-C, video Hi8 kazety

První započatá hodina (1 až 60 min.)                                                    

 290 Kč

každá další započatá minuta (nad rámec 60 min.)    

 3 Kč/min


Volitelné služby k digitalizaci

přehledné grafické menu  59 Kč/ks
potisk CD a DVD disků vlastní fotografií  49 Kč/ks
potisk CD a DVD disků textovým titulkem  29 Kč/ks
vytvoření další kopie zakázky  29 Kč/ks
rozdělení záznamu dle přání zákazníka  19 Kč/ks
uložení na stylové DVD se vzhledem filmové cívky  39 Kč/ks
uložení na Blu-Ray