Před focením

Rezervace termínu?

Především záleží na sezóně, ale obvykle minimálně 3 týdny dopředu.

Co si obléknout a jak se připravit?

Přineste si převážně oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Můžete prostřídat i vícero kousků během focení. Nic nepokazíte bílým trikem + rifle. Vždy se snažte barevně sladit oblečení všech lidí na fotografii a vyvarujte se oblečení s velkými potisky. Fotím většinou na boso. Pokud jsou boty součástí některého stylu, musí mít řádně očištěnou podrážku. Jestliže budete mít nějaké dotazy, můžeme se sejít předem v ateliéru.

Kdy se jít fotit? 

Tohle je téma hlavně pro novorozeňátka a miminka. Každé období má něco do sebe, ale i svá úskalí.

Focení spícího miminka je nejlepší do 14 dnů po narození, kdy je ještě hodě spavé. Takové focení zabere déle času, hlavě kvůli uspávání. Maminky v průběhu focení děti kojí a přebalují. Prostě, aby miminko bylo spokojené a hezky spolupracovalo. Pokud maminky chtějí zůstat doma a nikam nejezdit, nabízím možnost nafotit Vaše novorozeňátko u Vás doma v rodinném prostředí.

Pokud nestihnete toto období, je lepší posunout focení miminka tak na 3-4 měsíc, kdy už hezky pase koníky, usmívá se a je s prckem veselo.

Pak už je to jen na Vás, jestli chcete zachytit jak sedí a nikam neutíká nebo naopak první krůčky…

Můžeme přijít s vlastním nápadem?

Pokud máte vlastní nápad, tak se ho nebojte vyslovit. Udělám vše proto, abyste byli s výsledkem spokojeni.  

Focení

Kde se fotí?

K dispozici je vybavený ateliér. Krásné fotografie lze pořídit i v exteriéru (např. zámecký park poblíž ateliéru, lesní cesty, pole, louky, atd...), nebo u Vás doma v rodinném pohodlí. 

Jak dlouho focení trvá?

Cca 1,5 hodiny. U malých dětí a miminek se snažím maximálně se přizpůsobit. Fotografování s líčením může trvat až tři hodiny (hodinu vizáž a 1 - 1,5h focení).

Focení novorozenců

Pokud chcete spící miminko, tak je potřeba fotit do 14. dne po narození. Do této doby jsou miminka hodně spavá. Starší miminka se hůře uspávají. Určitě doporučuji objednat se na focení ještě před porodem. Ideální denní doba pro focení novorozenců je taková, kdy je miminko klidné a nakrmené. Před smluvenou hodinou fotografování se snažte udržet miminko chvilku předtím vzhůru. Pokud kojíte, nejlépe nechejte kojení až po příjezdu ke mně. Pokud krmíte dítě z lahve, nakrmte ho těsně před příjezdem. Focení trvá zhruba 2 - 4 hodiny.

Focení s dětmi

Focení miminek a dětí vyžaduje velkou dávku trpělivosti. Když dítko odmítne spolupráci, je lepší dohodnou nový termín. První nepovedený pokus se nehradí. Pro dobrý výsledek je důležité vybrat dobu, kdy děti bývají v lepší náladě po spánku a v dopoledních hodinách. V odpoledních hodinách bývají unavené a nespolupracují. Pokud fotíme s dětmi, je dobré, aby rodiče na děti mluvili a dělali na ně kravinky, které vždycky zabírají. Pro nejlepší záběry je nutné stát a mluvit u mě (fotografky) - tak je zaručeno, že se Vaše ratolest bude dívat do objektivu. Dětem také vezměte s sebou nějakou jejich hračku, plyšáka a případnou odměnu za dobře zvládnuté focení (ta může fungovat i jako motivace). Při focené dětí se často stává, že děti nejsou ve své kůži nebo je to prostě nebaví. V tomto případě se fotografování vždy přeruší, dopřeje se dětem čas na uklidnění a nabrání sil a potom můžeme pokračovat. Nic se neděje , počítám s tím, takže se nemusíte obávat, že se zdržujeme. Někdy se také stane, že se focení prostě nepodaří, v tom případě se buď domluvíme na jiném termínu, nebo pokud focení není možno již zopakovat, cenu tomu přizpůsobím.

Rekvizity

Vezměte dítěti jeho oblíbenou hračku, která poslouží k jeho rozptýlení. V ateliéru jsou pro Vás připraveny různé rekvizity, které se stále snažím doplňovat.

Po focení

Neupravené fotografie neposkytuji !!!!

Placení?

V den po samotném focení je splatná záloha 500,-  Zbylá částka je splatná při převzetí Vaší zakázky.

Kdy obdržím své fotografie?

Především záleží na sezóně. Dodání zakázky je 3-8 týdnů od obdržení vybraných náhledů!!! Vyhrazuji si právo tuto lhůtu v případě potřeby prodloužit. Pokud už dopředu víte, že budete fotografie potřebovat dříve, prosím neváhejte mě o tom informovat a já se Vám pokusím maximálně vyjít vstříc.

Jak se fotografie vybírají?

Výběr můžete nechat na mně a nebo vám zašlu zmenšené náhledy a vybrat si můžete sami. Pokud výběr fotografií necháte na mne, tak Vás před úpravou nechám výběr schválit.

Jak je to s tištěnými fotografiemi?

Vždy zhotovuji tištěné fotografie, které automaticky dostanete na potištěném CD/DVD v maximálním rozlišení. Uloženy budou také v černobílém provedení. Pokud se dobrovolně vzdáte tištěných fotografií, nežádejte prosím slevu, není to možné !!! Fotografie jsou v poměru 2:3

Archivace fotografií

Veškeré dobré fotografie archivuji po dobu cca 1 roku. Do té doby je možné poskytnout další fotografie.

Prezentace na FB a webu

Pokud si nepřejete své fotky zveřejnit na mém webu či FB stránce, prosím napište mi to. Jinak si vyhrazuji právo fotky zveřejnit.

Na všechny uvedené fotografie se vztahuje autorský zákon. Na další šíření, kopírování a jakékoliv jiné využití je třeba můj písemný souhlas.

Pokud by Vás napadl ještě nějaké další otázky, které tu nejsou zodpovězeny, napište mi. 
Ráda na ně odpovím a přidám je sem :
)